Herseyden Once Neden Bizi Secmelisiniz?

Genel ingilizce Kur Programiari

Konusma Ve is ingilizcesi

Sinav ingilizce

Online ingilizce

Kurumsal ingilizce

Genel ingilizce Kur Programiari

Konusma Ve is ingilizcesi

Sinav ingilizce

Online ingilizce

Kurumsal ingilizce

Almanya’da nitelikli bir eğitim ve çalışma fırsatları sunan “Ausbildung” programına başvuru işlemleri ve detaylı bilgilendirmeler için sizler de vakit kaybetmeden kursumuzu ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Ausbildung” programı hakkında kısaca bilgiler;

Ausbildung Programı Nedir?

Ausbildung, Almanya’nın ikili eğitim sistemi çerçevesinde yürütülen, hem teorik hem de pratik eğitimi içeren bir mesleki eğitim programıdır. Bu program, genellikle lise mezuniyetinden sonra başlar ve belirli bir mesleki yeterlilik kazandırmayı hedefler.

Pratik Eğitim: Öğrenciler bir işletmede çalışarak mesleki beceriler kazanır. Haftanın 3-4 günü bu işletmelerde pratik deneyim kazanırlar.

Teorik Eğitim: Haftanın kalan 1-2 günü meslek okullarında (Berufsschule) teorik dersler alırlar. Bu dersler, mesleğin gerektirdiği teorik bilgileri ve genel eğitim konularını kapsar.

Avantajları

Kariyer Fırsatları: Mezunlar, mesleklerinde hemen çalışmaya başlayabilirler ve iş piyasasında yüksek talep gören niteliklere sahip olurlar.

İstihdam Oranı: Ausbildung mezunlarının istihdam oranı oldukça yüksektir, çünkü program işverenlerin ihtiyaçlarına yönelik pratik beceriler kazandırır.

Ausbildung programı, Almanya’nın yüksek nitelikli iş gücüne sahip olmasını sağlayan etkili bir sistemdir ve gençlerin iş hayatına başarılı bir şekilde atılmalarına yardımcı olur.